Online Danışmanlık Nedir?

Online danışmanlık, günümüzde sıklıkla kullanılan, kişinin danışmanlık hizmeti almak istediği konu üzerine danışmanı ile internet üzerinden görüntülü/sesli olarak danışmanlık hizmeti almasını kapsamaktadır. Yüz yüze görüşme imkanı olamayan, yakın çevresinde destek alabileceği bir uzman bulamayan, yüz yüze danışmanlığı tercih etmeyen vb. birçok kişi online danışmanlık hizmetinden yararlanabilmektedir.

Avantajları:

Günümüzde gittikçe yaygınlaşan bu yöntem son zamanlarda yaşanılan küresel salgın sebebiyle gerek karantina dönemlerinde gerekse kişilerin kendi tercihleriyle izole olmayı tercih ettiği bu dönemde hem bizlere hem de danışanlara güvenli ve kolay bir tercih olmaktadır. Pandemi döneminden önce yapılabilen şeylerin artık yapılamıyor olması veya engeller konulması dışında bir virüsün varlığını bile düşünmek birçok kişi için psikolojik olarak zorlanma, kaygı ve yıpranma gibi durumlar ortaya çıkarmıştır. Bu nedenle online danışmanlık bu durumu yaşayan herkes için seçilebilir bir tercih olmuştur. Online danışmanlık danışmanınızın ofisine gitmek için zaman ayırmanıza gerek kalmadan ulaşılabilirlik ve hızlı bir iletişim sağlamaktadır. Fiziksel rahatsızlıkları bulunup evden çıkamayacak kişiler için de kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca kişilerin bulundukları yerden şehir/yurt dışına taşınan kişilerin danışman değişikliği yapmamaları konusunda kolaylık sağlamaktadır. Kişiler yurtdışına çıkış yaptıklarında ana dilinin konuşulmadığı bir ülkede danışmanlık almak yerine kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri kendi ülkesinden danışmanlık almayı tercih edebilmektedir.

Süreç Nasıl İlerlemektedir?

Online danışmanlık yüz yüze yapılan danışmanlıklarda olduğu gibi ilerlemektedir. Danışman ve danışan ortak bir kararla süreci planlar. Görüşmeler karar verilen aralıklarla ve uygun görülen görüşme uygulaması ile gerçekleştirilir. Süreçte gizlilik ilkesi esastır.

Online Danışmanlık Yüz Yüze Danışmanlık Kadar Etkili Midir?

Bu alanda yapılan araştırmalar online danışmanlığın yüz yüze yapılan danışmanlıklar kadar etkili olduğunu göstermektedir. İnternet üzerinden yürütülen bu sistem her ne kadar pandemi sonrasında daha çok duyulmuş ve tercih edilmiş olsa da pandemi öncesinde de bilinen ve uygulanan bir sistemdir.

Online Danışmanlık Almak İçin Hangi Yolları İzlemelisiniz?

Online danışmanlık almak için …………………(buraya link eklenecek) linkinden başvuru yaparak, info@aycakuzu.com adresine mail atarak ya da iletişim numaramızdan bizlere ulaşarak bilgi alabilir, randevu oluşturabilirsiniz.

Hemen Yazın
1
Whatsapp'tan Bilgi Al
Merhaba!
Hangi Konuda Bilgi Almak İstersiniz? Bilgi Almak İçin Lütfen Bize Yazın.