Cinsel Danışmanlık

İnsanlığından başından itibaren toplumun yaşamını etkileyen en önemli unsurlardan birisi cinsellik olmuştur. Günümüzde pek çok insan evlilikte/ilişkide çeşitli sorunlarla karşı karşıya gelebilmektedir. Bu sorunlardan biri de cinsel sorunlardır.

Cinsellik toplumda konuşulmasından utanılan ya da saklanılan bir durum olmasından dolayı bu konuda sorun yaşayan çiftler sorunları ile ilgili konuşmaktan kaçınmakta olduğu için cinsellik çiftler arasında çözemedikleri bir problem haline gelmektedir.
Cinsel danışmanlık, çiftlerin cinsellikle ilgili yaşamış oldukları problemlerin duyusal ve davranışsan kökeninin psikolojik bir nedene bağlı olarak geliştiği sorunların bütününü sistematik bir şekilde inceleyen bir alandır. Amacı; çiftlerin cinsel ve ruhsal sağlıkları hakkındaki problemleri ortadan kaldırıp gerekli bilgi ve beceriyi çiftlere kazandırmaktır. Çiftler arasında mutlu ve tatmin edici bir cinsel yaşam oluşturmak adına yaşanılan rahatsızlığın nedenlerinin araştırılması oldukça önem taşımaktadır. Danışman çift ile önce birlikte sonrasında ayrı ayrı görüşerek cinsel öykülerini ve problemlerini öğrenmeye çalışır. Sorun alanları netleştirildikten sonra bir hedef belirlenmekte ve temel işleyişten söz edilmektedir. Ardından danışman çifte belirli çalışmalar vererek sürece başlar. Süreç boyunca cinsellik kavramı üzerinden konuşularak doğru bilinen yanlışlar ortadan kaldırılarak gerekli bilgi ve beceri çiftlere kazandırılmaktadır.

Bu süreçte yaşanan bazı problemlere örnek olarak; vajinismus, ereksiyon problemleri, erken/geç boşalma, anorgazm, cinsel isteksizlik, uyarılma problemleri vb. birçok konu örnek gösterilebilir. Bilinmelidir ki psikolojik kökenli cinsel problemler etkinliği kanıtlanmış yöntemler ile üstesinden gelinebilmektedir.

Süreç:

Kendiniz için seçtiğiniz danışmanlık hakkında bizimle iletişime geçtikten sonra kararlaştırlan gün ve saatte görüşmelerimiz gerçekleştirilir. Görüşmeler sizin ve danışmanın ortak kararıyla sizin ihtiyacınız dahilinde oluşturulduktan sonra kendi terapi yolculuğunuz başlamış olur.

Hemen Yazın
1
Whatsapp'tan Bilgi Al
Merhaba!
Hangi Konuda Bilgi Almak İstersiniz? Bilgi Almak İçin Lütfen Bize Yazın.