Evlilik ve Çift Danışmanlığı

İlişkiler yaşam içerisinde birçok dönemden geçer. Bu dönemlerden bazıları oldukça zorlayıcıdır. Evlilik ve çift danışmanlığı, evli/bekar tüm çiftler arasında yaşanan ya da yaşanması muhtemel sorunların ele alındığı, yakın ilişkiler üzerine çalışmaların yapıldığı bir programdır.

Çiftleri odak noktasına koyup olumlu değişmeyi hedefleyen, çiftlere yönelik bir danışmanlık hizmetidir. Partnerlerin birbirlerini daha iyi anlayabilmeleri, üstesinden gelemedikleri problemler hakkında konuşup yeni pencerelerden bakabilmelerini, aralarındaki ilişkinin ve iletişimin kuvvetlenmesini amaçlayan bir danışmanlık hizmetidir. Çiftler arasındaki ilişki dinamik ve döngüsel bir yapıya sahip olduğundan ve partnerler arasındaki ilişki üzerine çalışıldığından dolayı çift olarak katılım oldukça önemlidir. Evlilik ve çift danışmanlığı çiftlerin sağlıklı iletişim kurabilmeleri, güçlü yanlarını keşfedebilmeleri ve destekleyebilmelerini içeren bir süreçtir. Sürecin amacı çiftler arasındaki çatışmaların ele alınması, çözümlenmesi ve bu çözümler sayesinde ilişkinin ve iletişimin daha sağlıklı devam etmesini sağlamaktır. Süreçten geçen çiftler hem birbirleri hem de kendileri hakkında yeni şeyler öğrenmektedirler. Problemlerle baş edebilme becerisi kazanıldığı takdirde sadece o anda yaşanan durumlar için değil, sonrasında yaşanabilecek bazı zor durumlarla da baş edilebilmesini sağlamaktadır.

Evlilik ve çift danışmanlığı ilişkilerinde problem yaşayan, kendi içerisinde çözemedikleri problemlerinin olduğunu düşünen vb. birçok çift tarafından tercih edilebilmektedir. Oldukça geniş ve yaygın bir kullanımı olan bu danışmanlığın alanlarına örnek olarak; şiddetli geçimsizlik, iletişim problemleri, evlilik öncesi danışmanlığı, çiftlerin birbirlerini yeterince sevildiğini hissedememesi, terk edilme korkusu, güvensizlik, cinsel problemler, boşanma, çocukla ilgili problemler, aldatma ve aldatılma, kıskançlık vb. birçok konu gösterilebilir.
Evlilik ve çift danışmanlığından; çift ilişkileri (evli ya da flört dönemi), evliliğinde/ilişkisinde problem yaşayanlar ve boşanma sürecindeki bireyler yararlanabilmektedir.

Süreç:

Kendiniz için seçtiğiniz danışmanlık hakkında bizimle iletişime geçtikten sonra kararlaştırlan gün ve saatte görüşmelerimiz gerçekleştirilir. Görüşmeler sizin ve danışmanın ortak kararıyla sizin ihtiyacınız dahilinde oluşturulduktan sonra kendi terapi yolculuğunuz başlamış olur.

Hemen Yazın
1
Whatsapp'tan Bilgi Al
Merhaba!
Hangi Konuda Bilgi Almak İstersiniz? Bilgi Almak İçin Lütfen Bize Yazın.